השגרה הביתית לצד ילד עם צרכים מיוחדים אינה פשוטה, בעקבות הביקוש והצורך הכה חשוב החלו ברחשי לב להפעיל תכנית ופעילויות עבור ילדים עם צרכים מיוחדים בשעות אחה"צ, סופי שבוע וחגי ישראל. תכניות אלו, המעסיקות את הילדים בשעות בהן אין מסגרת לימודית, יוצרות סביבה חברתית ומעשירה עבור הילדים. המטרה: מסגרת חברתית לילדים בעלי צרכים מיוחדים בשעות אחר הצהרים, ושילובם במסגרת נורמטיבית בקהילה. קהל היעד: ילדים בעלי צרכים מיוחדיםPdd,  תסמונת דאון, פיגור התפתחותי, אוטיסטים ועוד.

מתנדבות: לכל ילד מתנדבת אישית המעניקה לו תחושת בטחון, חום אהבה ושמחה  המסגרות מעודדות שילוב של ילדים ובני נוער מהקהילה, יחד עם ילדי המועדונית.

מועדונית שבת: במשך כל ימות השנה מתקיימות מועדוניות המארחות את הילדים בימי שישי ובשבת אחרי הצהריים ומספקות להן זמן חוויתי ובמקביל נותנות למשפחות מספר שעות של אתנחתא ואויר לנשימה.

ימי כיף בימי חופשה: בחופש הגדול ובימי חופשה, כמו חנוכה, יום העצמאות, ל"ג בעומר וכדו' בהם כלל המשפחות מבלות במסגרת המשפחתית, ואילו משפחות עם ילד מיוחד נאבקות על קיומן עם החופש הכפוי, אנו מקיימים עבורם ימי כיף ארוכים עם הילד המיוחד. ימי הפעילות כוללים טיולים, הפעלות ואמנים ובעיקר יחס חם ושייכות. הילד המיוחד שלפעמים מרגיש מטרד הופך להיות מלך ליום אחד. הפעילות כולה נסובה סביבו, מותאמת לו. מותר לו להיות שונה, להתנהג אחרת. מכילים אותו לגמרי ובאהבה.

מערך התנדבותי קבוע של שמרטפיות: במשך כל ימות השנה, לאחר שהילד שב לביתו ממוסד הלימודים בשעות הצהריים, מגיעות לביתו מתנדבות קבועות כדי להעסיק אותו ולסייע להורים בטיפול בו. בחורף המתנדבות שוהות עמו בביתו ובקיץ יוצאות איתם לטיול בגינה.

נופשונים עם לינה בשבתות, חגים ובחופשים: בשבתות וחגים, בחופש ובמועדים נוספים סביב מעגל השנה מתקיימים נופשונים. לנופשון מגיעים בכל פעם כמאה ילדים, כאשר לכל ילד יש מדריכה אישית הדואגת לכל צרכיו. ביום שישי בשעות הבוקר יוצאים לבית הארחה ואז מתחילה החגיגה. בנופשון מתקיימת פעילות סביב השעון המותאמת כולה לילדים על מגבלותיהם. במוצאי שבת חוזרים הילדים לביתם אחרי רחצה, מפוג'מים ונקיים, ומוכנים לשינה…

בחגים ובחופשות הנופשונים ארוכים יותר ונמשכים מספר ימים.

מיצוי זכויות וליווי תומך: ההורים המתמודדים עם הילדים נאלצים להתמודד גם עם סבך בעיות בירוקרטיה, כגון שילוב בבתי ספר מתאימים, השגת זכויותיהם מול הגופים השונים ולפעמים אין להם מושג ואנרגיות כיצד לגשת לעניין. במקרים כאלו הפניה לעו"ד או לחברות למיצוי זכויות תנכה להם עשרות אחוזים מתוך מה שמגיע להם…

עמותת רחשי לב הרימה את הכפפה ומציעה שירות של עזרה מקצועית חינמית לחלוטין במיצוי כלל הזכויות, העזרה כוללת בדיקה מול קופות החולים, חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי בנוגע לזכויות, הגשת תביעות, ליווי בוועדות , ובמקרה הצורך אף מאבק עיקש עד להצלחה.

במהלך השנים האחרונות הצליחה רחשי לב לסייע לפונים למוקד הייעוץ בהשגת זכויותיהם בסכום מצטבר של עשרות מיליוני שקלים כאשר הפעילות כולה חינמית והתנדבותית לגמרי!