רחשי לב מאמצת את המערך האונקולוגי לילדים בבתי החולים איכילוב ותל השומר, ומקיימת פעילות יומיומית ברוכה ללא הפסקה, במטרה לסייע בהתמודדות עם המחלה והטיפולים.

בעזרת צוות מקצועי, בנות שירות לאומי, ומערך של מתנדבים השוהים עם הילדים בביה"ח מידי יום, המלווים אותם לבדיקות ולטיפולים ועושים ככל שניתן כדי לרומם את מצב רוחם ולהסיח את דעתם מהפחד והכאב. מוקד חרום ונציגי שטח פעילים 7/24 ומעניקים ליווי ותמיכה אישית מרגע גילוי המחלה לאורך כל שלבי הטיפול. משפחת "רחשי לב" פועלת לצד הצוותים הרפואיים- בעוד שהרפואה מתמקדת בלהוציא את המחלה מן הילד, המשימה שלנו היא להוציא את הילד מהמחלה וללוות אותו במאבק עד להחלמה.

הניסיון המצטבר מוכיח שכאשר הילדים החולים עסוקים בפעילויות אטרקטיביות ומהנות מצב הרוח שלהם משתפר, דעתם מוסחת מהמחלה ובכך הדרך לריפוי קלה יותר. רחשי לב מציידת את המחלקות לרווחת הילדים והוריהם במגוון תחומים שיכולים להיות להם לעזר בזמני האשפוז בביה"ח: מחשבים, טלוויזיות, כורסאות, ספריות קריאה ווידיאו, משחקיות, חדר צחוק, מטבחון, ארוחות מזינות, הכוונה רפואית, ייעוץ פסיכולוגי, ריפוי בעיסוק, רפואה אלטרנטיבית, סיוע כספי למשפחות, שרותי אמבולנס החלומות והשאלת ציוד עזר רפואי ושיקומי. מערכות מולטימדיה צמודות מיטה המותקנות ליד מיטות וכורסאות הטיפולים במערך האונקולוגי ב"שיבא" לצפייה והנאה חינם ללא הגבלה. המחלה לא פוגעת רק בילד עצמו, שגרת החיים בבית משתנה ללא היכר. משפחת "רחשי לב" שמה דגש על ליווי ותמיכה של בני המשפחה. קבוצת תמיכה לאימהות והורים, ימי כיף ומחנות משפחתיים, ביקורי בית ופעילויות לאחים ועוד מגוון פעילויות שמטרתם לחזק ולתמוך בבני המשפחה המורחבת. השהות היומיומית במחלקות מאפשרת קירבה והקשבה לצרכים האישיים של כל משפחה. בתחילת ובסוף כל יום חיבוק של ילד גיבור, חיוך ואנחת הקלה של הורה – הם המתנות שלנו.